MILÍ HOSTÉ, VOLNÉ TERMÍNY V ŘÍJNU: PODZIMNÍ PRÁZDNINY 25. - 30.10. (min pobyt je na 3 noci). VOLNO JE I V PRACOVNÍ ŘÍJNOVÉ DNY. V LISTOPADU I PROSINCI JE VOLNO I O VÍKENDECH, PŘIJÍMÁME REZERVACE NA ZIMU 2020. VELMI SI VÁŽÍME VAŠÍ PŘÍZNĚ!

Nacházíme se v překrásné vesničce Dobrá (vesnická památková rezervace) v oblasti Šumavy zvané Stožecko, přímo od chalupy je několik pohodových cyklotras i pěších zajímavých výletů (v zimně vede před chalupou běžkařská strojová stopa), z Dobré je návaznost na nedalekou mnohakilometrovou inlinovou a cyklo dráhu vedoucí ze Stožce přes Černý kříž do Nové pece (k vodní nádrži Lipno)- vhodné i pro nejmenší kolaře (téměř po rovině) a pro bruslaře. V zimě jsou v sousední vesnici vleky (ski České Žleby) včetně lyžařské školičky, krásné a plnohodnotné lyžování je v Mitterdorfu (20 minut autem) kde je nádherný park pro maličké děti včetně pojezdových koberců, kolotoče, ohřívárny a českých instruktorů, snowtubingu a 4 sjezdovek (včetně černé), běžkařských stras... ale hlavně: vždy je tam sníh, jelikož je to druhá strana hor, kde vane počasí od Alp a také vydatně zasněžují děly. I když je u nás zeleno, tak u nich je sníh až do velikonoc!

Několik výletů lze absolvovat i vláčkem, zastávka Dobrá na Šumavě je 2 km za vesničkou.

S výlety vám podrobně poradíme, neb jsme všude na vlastní kůži byli...(a všude to jde s kočárkem)

Za vidění rozhodně stojí:

trasy po zaniklých obcích

Boubínský prales

Lesní stezka pro děti ve Stožci

Výlet na Stožeckou kapli

Soumarské rašeliniště

Lanové centrum a rozhledna Libín

Sovárium (od května do konce září), Chalupská slať, zimní venkovní kluziště Borová Lada

Lipenský zábavní park a stezka v korunách stromů s lanovkou

Muzeum ve Finsterau - zábavné i pro děti (nezapomeňte jim vzít pas)!!!

Stezka v korunách stromů v Německu s volným vstupem do přírodní zoo

Aquapark ve Frymburku, ještě lepší a teplejší Bad Karoli ve Waldkirchenu a pro otrlé a otužilé bazén ve Volarech (ale zase nejblíž)

V naší vesničce je i zastávka vlaku, což lze využít při plánování výletů a zvlášť děti moc baví

MORČECÍ FARMA - od května do října k vidění na zahradě. Morčátka chováme pro radost. Více na www.teddyzesumavy.webnode.cz

DALŠÍ ZVÍŘÁTKA U NÁS...tři ovečky a králík ve výběhu (máte-li doma staré pečivo, klidně přivezte a můžete s dětma krmit. Uvítáme i padaná (horší) jablka.

JSME PLNĚ VYBAVENI PRO NAŠE NEJMENŠÍ HOSTY: DĚTSKÝ KOUTEK, HRAČKY NA ZAHRADĚ, VÝBĚH PRO KRÁLÍKA A BANDU MORČÁTEK, OVEČKY, JÍDELNÍ ŽIDLIČKY, POSTÝLKY, NOČNÍKY, VANIČKY, STUPÁTKA K UMYVADLŮM, RYCHLOVATNÁ KONEV NA POKOJI, MŮŽEME VÁM TÉŽ PŘEPRAT PRÁDLO. LEDNICE A MIKROVLNKA NA OHŘEV DĚTSKÝCH PŘÍKRMŮ JE TÉŽ K DISPOZICI.